Robert Pattinson

11. června 2014 v 18:30 | Laila* |  Životopisy
Jméno: Robert Pattinson
Věk: 27 let (* 13.5.1986 - Londýn, Anglie)
Povolání: herec, muzikant, model
Filmy: Králoství prstenu, Jarmark marnosti, The woman Before in May (2005), Harry Potter a ohnivý pohár (2005), Twilight Saga - všechny díly, Nezapomeň na mě (2010), Cosmopolis (2012), Mission: Blacklist (2014)
O něm: S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu podle ságy o Nibelunzích Království prstenu a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoonovou. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem. V roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. (Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.)
V roce 2008 si zahrál roli upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight sága: Stmívání (Twilight). Tato role mu přinesla velkou popularitu. V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Twilight sága: Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do kin v listopadu 2009. Dále byla natočena pokračování Zatmění a dvoudílný Rozbřesk. Vystupoval zde po boku o dva roky mladší herečky Kristen Stewartové, s níž pak nějakou dobu žil. V roce 2011 se jim vztah rozpadl, kvůli jejímu románku s Rupertem Sandersem. Nyní jsou opět spolu.
Pattinson také v roce 2010 natočil film Nezapomeň na mě.
Zdroj: osobnosti

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama